فهرست

دومین فستیوال ملی ایده بازار فناوری سلامت

سلامتی همواره یکی از مهم ترین دغدغه های بشر بوده و ارتقا سلامت جامعه و بهبود کیفیت زندگی، در صدر سیاست گذاری ها و برنامه های تمام جوامع و کشورها قرار دارد. سبک زندگی متفاوت و بیماری ها و عارضه های نوظهور در عصر جدید، اهمیت توجه به موضوع سلامت را دو چندان نموده است.
ارتقای سلامت افراد جامعه، ارتباط مستقیمی با دانش و فناوری های حوزه سلامت دارد. همواره فناوران و ایده پردازان خوش فکر با شناسایی نیازهای موجود و بکارگیری توانمندی و دانش خود، محصولات با ارزش و دانش بنیانی را به چرخه نظام سلامت کشور، وارد می کنند. شناسایی و حمایت از این فناوری‌ها، معرفی و تلاش برای عرضه محصولات دانش‌محور، از جمله اقدامات دستگاه ها و نهادهای دولتی برای حرکت به سمت اقتصاد دانش‌بنیان بوده است.

دومین فستیوال ملی ایده بازار فناوری های سلامت، توسط دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همکاری مشترک با انجمن تولیدکنندگان داروهای طبیعی، فرآورده ها و طب سنتی ایران، با هدف شناسایی و حمایت از فناوری های نو در حوزه فناوری سلامت، در سه محور داروهای گیاهی و طبیعی، مکمل ها و خوراک و نوشیدنی، برگزار می گردد.
فناوران این حوزه می توانند با ارائه طرح خود و شرکت در بخش رقابتی رویداد، جهت جذب سرمایه و تجاری سازی محصولات خود اقدام نمایند. همچنین شرکت‌های فعال در حوزه های مرتبط با رویداد، که دارای محصولات دانش بنیان شاخص و ارزنده هستند، می توانند، از فرصت رویداد برای رونمایی از محصولات خود، استفاده نمایند.